Lokalizacja wycieków – nowoczesne metody

W sytuacji awarii instalacji sanitarnej wodno-kanalizacyjnej czy także ciepłowniczej trzeba korzystać jedynie z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, ale także stosują należycie dobraną technikę i specjalistyczny sprzęt. Pamiętajmy o tym, że lokalizacja wycieków to głównie wykorzystanie specjalistycznej aparatury przeznaczonej do namierzenia awarii w rurach instalacji na przykład sanitarnych kanalizacyjnych wodociągowych gazowych czy również przyłączy. Takie awarie namierzane są zarówno w instalacjach wewnątrz budynków, jak też w instalacjach zewnętrznych.

Oczywiście potrzebne jest do tego sprzęt, który pozwala w głównej mierze na bezinwazyjną lokalizację, czyli bez ingerencji w konstrukcję budynku czy także naruszania elementów wyposażenia na przykład armatury sanitarnej.
Namierzanie wycieków instalacji – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że lokalizacja wycieków wody powinna być przeprowadzona w możliwie najkrótszym czasie, tak by nie doszło do poważnej awarii, która może grozić wręcz zalaniem mieszkania, a to bez wątpienia wiąże się z wysokimi kosztami remontu a także usuwania szkód. Stąd też warto korzystać z pomocy fachowców, którzy stosują wiele nowoczesnych technik, które w bezinwazyjny sposób pozwalają z dużą precyzją namierzyć usterkę czy awarię w rurach. W zależności od typu instalacji czy też parametrów budynków wybiera się różnorakie metody. Taką podstawową metodą jest próba szczelności instalacji, która wykonywana jest jako pierwsza czynność. Warto dodać o tym, dzięki tej metodzie można w szybki sposób namierzyć instalację, gdzie doszło do błędy. W tej metodzie używa się manometr wzorcowy. Inne popularne metody to na przykład badanie termowizyjne. Z kolei w tej metodzie używa się fachową kamerę termowizyjną, która umożliwia na wskazanie miejsca z defektami budowlanymi a także miejsc, gdzie następuje utrata ciepła z instalacji. Co więcej lokalizacja wycieków to także popularne metody akustyczne, a więc na przykład zastosowaniem geofonu czy też forma korelacji wycieku. Inne popularne metody to badanie gazem znacznikowym czy także stosowanie substancji barwiących, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku namierzania przecieków z instalacji sanitarnych.

Polecamy: lokalizacja wycieków