Ogrzewanie podłogowe – posadzka

O ile planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, musimy wybrać dobry rodzaj wylewki. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które wyróżniają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Na 100 procent na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest w szczególności osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada liczne zalety, dlatego tak bardzo chętnie stosowana jest nie tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak również w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co należy wiedzieć?
Głównie powinno się podkreślić, że posadzka anhydrytowa szczególnie dobrze kontroluje się w sytuacji wykorzystania ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym stosuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc także przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w sytuacji ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak ażeby ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak na prawdę bardzo często wykorzystuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić także inne zalety wylewek anhydrytowych, między innymi tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. Ponadto, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie powinno się stosować żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie a także ściskanie, a więc wylewka o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. Prócz tego, przy zastosowaniu tego typu wylewki w każdej sytuacji otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który na prawdę bardzo często wykorzystuje się też w sytuacji ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o dobrych właściwościach użytkowych, który cechuje się również dobrym przewodnictwem cieplnym.

Więcej: wylewki anhydrytowe.