Bramy dla przemysłu

W procesach przemysłowych bezpieczeństwo pracowników jest równie ważne jak szybkość. Szybkie i bezpieczne bramy przemysłowe są zatem szczególnie istotne w transporcie towarów. W współzależności od obszaru zastosowania i zaleceń, przy wyborze bramy przemysłowej partycypuje sporo czynników – od żywotności i funkcjonalności energetycznej sprzętu, po prostota jego konserwacji i odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe górne są najsmuklejszymi, uniwersalnymi bramami przemysłowymi. Składają się one z kilku paneli, które po otwarciu przesuwają się pod sufitem lub pionowo wzdłuż ściany magazynu. Bramy segmentowe minimalizują w ten sposób ilość zajmowanego miejsca i wnoszą do wymagających zastosowań przemysłowych nie tylko i wyłącznie korzyści funkcjonalne ale i estetyczne. Dzięki modułowej konstrukcji bramy segmentowe mogą być specjalnie dopasowane pod względem wzornictwa, powierzchni, systemu obsługi i możliwości montażu.
Brama przeciwpożarowa
Ochrona przeciwpożarowa jest zwłaszcza na prawdę istotna w przemyśle: jeśli w budynku produkcyjnym rozprzestrzeni się pożar, zagrożone jest życie pracowników i przyszłe lata firmy. Bramy przeciwpożarowe są projektowane i produkowane tak, by spełniały najwyższe oczekiwania straży pożarnej i ubezpieczycieli. Przetestowane materiały i powierzchnie a także wysoki komfort obsługi gwarantują bezpieczeństwo w każdym zastosowaniu – od przeciwpożarowych bram rolowanych po drzwi ewakuacyjne.
Brama rolowana
Bramy rolowane to duża oszczędność miejsca, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – po otwarciu są zwijane. Znaczy to, że nie jest wymagane miejsce z przodu albo z tyłu. Wymaga tylko przestrzeni do zwinięcia. Bramy rolowane są trwałe i stateczne, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdzają się zarówno jako zamknięcie na zewnątrz, jak i w ścianie działowej. W współzależności od wielkości otworu drzwiowego i przeznaczenia dobierany jest odpowiedni wzór: Aluminiowe albo stalowe, jednościenne lub dwuścienne, z oknem albo bez, w oferowanych preferowanych barwach lub w wybranym kolorze
Brama szybkobieżna
Siłą bram przemysłowych szybkobieżnych jest to, że utrzymują straty ciepła na niskim poziomie poprzez szybkie otwieranie i zamykanie, nawet przy częstym otwieraniu. A dodatkowo bramy szybkobieżne umożliwiają zoptymalizowanie kolejności obsługi i są świetnym rozwiązaniem dla często stosowanych przejść – ponieważ tam właśnie oszczędność czasu jest największa. Bramy szybkobieżne zamykają się i otwierają z dużą prędkością z delikatnym przyspieszeniem, co gwarantuje im długą żywotność. Mogą być stosowane w różnych warunkach konstrukcyjnych. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane jako bramy pośrednie, ryglowe albo zewnętrzne.

Zobacz: drzwi pokojowe łódź.