Koty rosyjskie

Jeżeli pragniemy mieć wiernego towarzysza zabaw domowych, zarówno dla siebie, jak także dla naszych dzieci, to z pewnością warto wybrać na przykład kota. Hodowla kotów rosyjskich to odpowiednie miejsce, o ile poszukujemy kotów, które są zadbane, zdrowe, jak również hodowane w bezpiecznych oraz komfortowych dla ich rozwoju warunkach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz więcej miłośników zwierząt domowych, wybiera właśnie koty tej odmiany, które są bardzo przyjazne dla człowieka, inteligentne, oraz towarzyskie.

Taki kot na 100 procent przypadnie do gustu zarówno osobom dorosłym, jak także dzieciom, które będą miały towarzysza przy zabawach.
Jakiego kota wybrać?
Oczywiście istnieje sporo odmian, które cieszą się znaczną popularnością, warto wspomnieć jednak o tym, że wybór zwierzęcia do domu to ważna decyzja i należy ją podjąć w odpowiedzialny sposób, a przede wszystkim pozyskiwać takie zwierzęta ze przetestowanego bezpiecznego źródła. Kot rosyjski niebieski to odmiana zielonooka, która cechuje się specyficznym kolorem sierści, niemniej jednak też pięknymi zielonymi oczami. Warto dodać o tym, że osoby prowadzące takie hodowle dokładają wszelkich starań, ażeby oferowane kocięta były całkowicie zdrowe. A w praktyce oznacza to, że są to zwierzęta dwukrotnie zaszczepione, co więcej odrobaczone, zaczipowane, co bardzo ważne po zabiegu kastracji czy też sterylizacji. Kupując takie kocięta otrzymujemy również książeczkę zdrowia zwierzęcia, jego rodowód, oraz specjalną wyprawkę, która z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwi nam pierwsze dni z takim kotkiem w domu. Co bardzo istotne, takie kocięta nauczone są już korzystania z kuwety, jak również że drapaka, a więc przystosowane do życia w warunkach domowych. Kotki rosyjskie to nieocenieni przyjaciele, jak również w towarzysze codziennych zabaw, dlatego tak bardzo chętnie wybierane są np przez rodziny z dziećmi. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, ażeby zakupować koty wyłącznie ze przetestowanego źródła, a więc zarejestrowanych hodowli. Na szczególną uwagę niewątpliwie zasługują hodowle, których koty uczestniczą w konkursach oraz wystawach krajowych oraz międzynarodowych. O ile zatem marzy nam się taki śliczny kot, to z pewnością warto skontaktować się z osobami prowadzącymi hodowle i wybrać odpowiedniego kotka.

Zobacz więcej: Hodowla kotów rosyjskich.