Gadżety reklamowe, które się sprawdzają – kalendarze trójdzielne

Wybór dobrego upominku dla klienta nie jest zwyczajną sprawą. Podejmując decyzję, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest, by wybrany przez nas przedmiot był przydatny.

Przedmioty, które ułatwiają nam w jakiś sposób życie, są dobrymi nośnikami treści reklamowych. Osoba obdarowana korzystając z nich, utrwala sobie w pamięci treści zamieszone na przedmiocie, czyli w sytuacji gadżetu reklamowego, takie, które promują działalność naszej firmy. Inny istotny aspekt tyczy się określenia targetowej grupy. Oczywiście nie każdy przedmiot równie najlepiej pełni własną funkcję marketingową. Są jednakże wyjątki od tej reguły, a takim bez wątpienia są kalendarze trójdzielne, które są uniwersalne.
Kalendarze trójdzielne – najważniejsze cechy
Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który występuje w praktycznej składanej formie. Dzięki takiemu układowi może być również podręcznym kalendarzem, który przechowujemy na biurku czy wręcz w każdym momencie mamy ze sobą w torbie. Kalendarz trójdzielny składa się z elementów takich jak: główka, kalendarium oraz stopka. Główka to część górna przeznaczona na umieszczenie grafiki. Kalendarium stanowią miesiące, w tym przypadku są to trzy kolejne miesiące, środkowy to miesiąc aktualny. Stopka, czyli dolna część przeznaczona jest na umieszczenie dodatkowych informacji.
Trzeba pamiętać, że kalendarz trójdzielny dla firm oprócz własnego podstawowego przeznaczenia pełni też funkcję marketingową. Nośnikiem treści marketingowych jest zarówno górna część, jak i stopka, w której najczęściej umieszczane są dane kontaktowe firmy. Natomiast największa powierzchnia reklamowa znajduje się nad kalendarium. Można ją zagospodarować wedle własnego uznania, pamiętajmy jednakże, ażeby były to treści nawiązujące do naszej firmy. Tradycyjnie w tej części umieszczane są elementy wizerunku firmy, czyli przede wszystkim logo, jak i nazwa firmy i dodatkowe hasła. Na tło na prawdę bardzo często stosuje się obrazy korzystnie przedstawiające firmę, zatem niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Istotne ażeby jakość umieszczanych na gadżecie reklamowym zdjęć była wysoka. Kalendarz dla klienta powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Jego jakość świadczy o profesjonalizmie a także zaangażowaniu.
Więcej informacji na stronie: kalendarze trójdzielne.