Jakie usługi oferuje polski rzeczoznawca samochodowy za granicą?

Praca rzeczoznawcy samochodowego oparta jest o rozległą edukację techniczną dotyczącą różnorakich aut, a więc zarówno samochodów osobowych jak również ciężarowych czy dostawczych. Przy tym, rzeczoznawcy samochodowi pracują także za granicą, by oferować polskim kierowcom pomoc po wydarzeniach takich jak wypadki kolizje czy także stłuczki. Rzeczoznawca Berlin para się w głównej mierze wyceną wartości powypadkowej auta, ale także ocenia koszty, które są potrzebne do usunięcia a także zlikwidowania takich szkód w uszkodzonym pojeździe.

Należy pamiętać o tym, że jest to przede wszystkim profesjonalista posiadający odpowiednie uprawnienia, aby wykonywać ekspertyzy techniczne aut w tym samochodów zabytkowych, ale również wyceniać się straty majątkowe dotyczące uszkodzonych w zdarzeniach drogowych aut.
Kompetencje rzeczoznawcy samochodowego – co warto wiedzieć?
Polski rzeczoznawca Berlin dzięki wysokim kompetencjom może wykonywać profesjonalne oraz precyzyjne wyceny strat materialnych, do których doszło w wyniku zdarzeń drogowych. Trzeba pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami osoba poszkodowana w takim zdarzeniu drogowym może korzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Jest to rozwiązanie, które umożliwi nam pozyskać adekwatną do poniesionych strat wartość odszkodowania, która na nieszczęście przez towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej jest zaniżana. Należy zaznaczyć też to, że takie odszkodowanie powinno obejmować nie tylko zadośćuczynienie za straty materialne, a więc przykładowo uszkodzenie samochodu, ale też odszkodowanie za straty moralne oraz osobowe, a zatem związane z utratą zdrowia cierpieniem czy także ze stresem spowodowanym wypadkiem. Tyczy się to nie tylko samego kierowcy, ale również pasażerów samochodu. Co za tym idzie, taki rzeczoznawca samochodowy przyda nam się w sytuacji zdarzeń drogowych na przykład takich jak kolizja Berlin, które dotyczą polskich kierowców. Warto zatem pamiętać o tym, że rzeczoznawcy samochodowi świadczą usługi z zakresu wyceny rzeczoznawczych, ale również wyceniają samochodu przeznaczone np na sprzedaż. Są to także usługi związane z opiniami oraz ocenami technicznymi czy też weryfikacją kosztorysu przygotowanego przez firmę ubezpieczeniową.

Polecamy: wycena auta Belin.