Zarządzanie flotami samochodowymi

Przy zarządzaniu zadaniami transportowymi zdecydowanie warto skorzystać z nowoczesnych narzędzi, które cały proces usprawniają. Należy pamiętać o tym że firmy z branży TSL muszą zarządzać między innymi zdarza się, że pracy kierowców, ale także sprawnie administrować flotę samochodów należących do firmy. Stąd też zarządzanie flotami samochodowymi to coraz częściej korzystanie narzędzi takich jak zaawansowany technologicznie system telematycznym.

Powinno się wspomnieć o tym, że taki system powinien być narzędziem uniwersalnym, które może być z powodzeniem stosowane zarówno w sytuacji aut ciężarowych jak również osobowych czy również dostawczych należących do różnorakich marek czy również typów. Z całą pewnością użycie takiego systemu telematycznego przełoży się na ogół funkcjonowania firmy transportowej na rynku.
Nowoczesny i skuteczny system do zarządzania flotą pojazdów – na co musimy zwrócić uwagę?
Systemy telematyczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorców z branży transportowej. Warto być świadomym o tym, że najrozsądniejszy system zarządzania jeśli chodzi o flotę samochodów to oprogramowanie telematyczne wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Jedna z takich funkcji tyczy się stałego monitoringu parametrów technicznych aut. Pamiętajmy również o tym, że jest to funkcja związana z wysyłaniem automatycznych powiadomień o usterce czy również awarii pojazdu zarówno do menedżera czy też posiadacza firmy transportowej jak także do autoryzowanego punktu serwisu. Oczywiście taka funkcja to bardzo przydatne rozwiązanie, które umożliwi skrócić czas naprawy samochodu do minimum, a zatem także podniesie skuteczność terminowych dostaw produktów do odbiorcy. Na uwagę zasługuje też fakt, że kontrolowanie flotami samochodowymi za pomocą systemów telematycznych to możliwość umiejscowienia pojazdu na mapie. Taki program daje też sposobność komunikowania się z kierowcą za pomocą przyszłościowego komunikatora. Warto dodać również o tym, że jest to system, który daje możliwość na wyliczanie czasu pracy kierowcy jak także pobieranie danych z karty kierowcy czy również z urządzeń takich jak tachografy. Jest to również program, który może być zintegrowany z systemami zewnętrznymi wykorzystywanymi przez firmy transportowe.

Polecamy: systemy – zastosowanie: zarządzanie flotami samochodów.